Dit is geen fake news


Jullie lazen gisteren maandag met 125 mijn dagbegroeting, bedankt daarvoor.


dinsdag 9 december 2025, een goeiemorgen met Wilfried

Werner toonde het bericht op zijn GSM: Nicky Hayen ontslagen bij Club Brugge.
'Wie schrijft er dat', vroeg ik 'dat is toch fake news?' Het was helemaal geen fake news.
KW is dan ook een betrouwbare bron.
Eventjes Sporza raadplegen om zekerheid te krijgen. En ja, ook Sporza liet er geen twijfel over bestaan.

In een eerste reactie hield ik het zoals bij zovele Clubsupporters voor onmogelijk.
Ieder (nep)bericht à la Voetbalnieuws of Voetbalprimeur waarin aangekondigd werd dat Nicky Hayen op weg was naar een topclub in het buitenland
werd afgedaan als het zal toch niet waar zijn. Die mogen ze nooit laten gaan.

Aan anderhalf jaar God in Brugge komt er plots een abrupt einde aan de carrière van wie aanzien werd als de beste trainer die Club Brugge ooit gehad heeft.

Ok, Club verloor van Sporting Lissabon met zware 3-0 in een wedstrijd waarvan iedereen dacht; die gaan we winnen.
Akkoord, er werd al eens in eigen competitie verloren na een Europees duel.
Akkoord; het zat Club niet altijd mee: een bal op de lijn gered, het doelkader, een verdediger van de bezoekers die met lijf en leden doelpunten verhinderde.
Bij Club vloog de bal de laatste weken steeds verkeerd; een arm van Mechele, een half stapje te laat van Jackers, ietske te slap bij Ordonez.
Ietske te ver van Forbes, ietske tekort van Hans Vanaken, ietske te vlug, ietske te traag.

Daar sta je dan als trainer, molenwiekend langs de zijlijn.
Je kan je spelers na één, zelfs twee nederlagen in bescherming nemen.
Het blijven doen komt op je eigen rekening te staan. Uiteindelijk gaan spelers dat normaal vinden want het is de pers die overdrijft.


Ivan Leko wordt de nieuwe trainer. Of het een goeie is? Dat weten we binnen het half jaar.
Zo lang heeft hij om na Nicky Hayen God in Brugge te worden. Nadien zien we dan wel weer.

Fijne dinsdag – à la vôtre
Wilfried

Dit is geen fake news