Op stap met de schapen naar de Sint-Pietersberg

Jullie lazen gisteren maandag met 101 mijn dagbegroeting

dinsdag 15 april 2025, een goeiemorgen met Wilfried

Je bent in Oostenrijk, Zwitserland of Frankrijk op vakantie en op een van die vakantiedagen staat het dorp in rep en roer.
Wat er te doen is?
Zoals ieder jaar staat precies die dag de transhumance gepland.

Er worden tal van feestactiviteiten georganiseerd om de tocht van de runderen en schapen vanuit de stallingen in het dorp naar de hoger gelegen Alpenweiden te vieren.
Het grootste feest is voorbehouden voor de dieren zelf die na enkele lange wintermaanden opnieuw kunnen genieten van het malse gras.
Het is meegenomen dat te kunnen meemaken, maar zover moet je er eigenlijk niet voor gaan.

De voorbije vrijdag en zaterdag trokken herders met hun graaskudde van Voeren terug naar de Sint Pietersberg.
De tocht van twee dagen bracht de dieren naar de verse weiden waarmee het graasseizoen werd geopend.

Niet zomaar een tocht want de herders begeleiden de schapen gedurende 2 dagen over een 40km lang traject naar hun bestemming.
Liefhebbers konden een dag meelopen of beide dagen inclusief overnachting.
Het was een unieke kans om de natuur en traditie van dichtbij te ervaren – puur en onvergetelijk.

Fijne dinsdag – à la vôtre
Wilfried

Op stap met de schapen naar de Sint-Pietersberg
Op stap met de schapen naar de Sint-Pietersberg
Op stap met de schapen naar de Sint-Pietersberg